Kostky jsou vrženy?

26. may 2011 at 22:52 | BajuBaju |  Uncommon banalities
Budoucnost aneb jedna velká neznámá. Mám se bát? Mám se těšit? Na co? A mám to vůbec řešit?


Líbí se mi představa života jako jednoho velkého bludiště. Člověk bloudí, sám pořádně neví kam, ale každý krok si vybírá sám, je to jeho volba. Ne, já moc nevěřím na osud nebo na to, že je něco předurčeno, raději se řídím heslem "Každý svého štěstí strůjcem". Každý si své kroky a svou cestu vybírá sám. Někdy jsou cestičky v bludišti krásně rovné, přímé, ale ty často bývají nejhorší. Člověk si myslí, že je před ním všechno jasné a krásné a najednou na něj vyskočí nějaká obluda. A pak jsou tu cestičky úzké, nejisté a se spoustou zatáček a překážek, které ale třeba právě vedou k tomu vysněnému cíli, člověk jen musí mít odvahu, se po nich vydat. Čas od času člověk na někoho narazí a buď si jde zas svou cestou, nebo ho třeba ten cizinec provází na chvilce jeho pouti. Pak ale možná oba zjistí, že každý míří úplně někam jinam a zas je každý sám. Myslím, že v životě stejně kope pořád každý jen a jen sám za sebe, vždy. No a nakonec ti šťastnější třeba opravdu dosáhnou svého cíle, projdou svým bludištěm.

Každopádně, je podle mě důležité, čas od času se ztratit a muset hledat cestu. Čas od času se poučit. Je důležité, snít si své sny a najít si své cíle a vždy jich mít několik v zásobě, protože, co kdybych došla do posledního cíle a pak už nic nechtěla, co dál? Takže snít, plánovat, ale nic moc neřešit, protože to stejně může dopadnout úplně jinak. A hlavně žít okamžikem, přítomností!

Tomorrow´s life is too late, live today!
 

1 person judged this article.

Comments

1 Botan Botan | Web | 27. may 2011 at 0:05 | React

je síce zväčša pravdepodobné, že záleží už na človeku akú bude mať budúcnosť, ale nemyslím si, že nie je pravda, že niektoré veci sú už trochu predurčené...tak napríklad keď sa niekto narodí do kráľovskej rodiny bude viac než pravdepodobné, že už z veľkej časti má postarané a asi sa nestane, že by sa ocitol napríklad niekde na ulici :).

2 lapis lapis | Web | 27. may 2011 at 2:29 | React

žiť v realite je ťažké. To by si chcela od ľudí veľa - aby sa snažili. Je jednoduchšie žiť v ilúziách (zapnúť superstar a snívať život hviezdy).

[1]:No div sa svete aj na kráľovskú rodinu dôjde : http://sk.wikipedia.org/wiki/M%C3%A1ria_Antoinetta#Zatknutie_a_poprava
Ono na tom svete je málo vecí istých - len smrť a dane to majú isté

3 Baju Baju | Web | 27. may 2011 at 14:34 | React

Moc vám děkuji za komentáře.

[1]: Asi takhle, možná je to "předurčené", ale podle mě je jen na nás, jestli to tak opravdu bude, vždy to můžeme změnit ;). Samozřejmě, jen můj názor ;).

[2]: Já vím, ale pak akorát zjistí, že žili život někoho jiného a ten svůj promrhali.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement