O tom se nediskutuje

7. january 2011 at 16:31 | BajuBaju |  Uncommon banalities
Prachsprostá variace na klasické pohádky :)..


Bylo jednou jedno malé královstvíčko. Žili zde královna Julie, král Eduard a pár věrných služebných, kteří sloužili už snad královu dědečkovi.

Měli se dobře, avšak to slunce štěstí jim zastiňoval jeden zdánlivě malý mráček, ale pro královský pár byl velký jako slon. Královna totiž nemohla otěhotnět.

Král povolal různé bylinkářky, ale žádná si s tím nevěděla rady. Až jednou, když už pomalu ztráceli víru, objevila se u hradní brány nějaká zvláštní babička. Nevypadala nijak neobvykle, ale vyzařovalo z ní takové osobní kouzlo. Tvrdila, že by mohla královně pomoct. Tak ji uvedli do královských komnat. Babička se podívala na panovnici a řekla "Milá Julie, Tobě pomůže už jen odvar z listů břízy. Musíš jej pít po tři dny a ty tři dny nesmíš vložit do úst nic jiného. Do roka se ti narodí krásná dceruška,".

Královna poctivě dodržela, co jí babička poradila a ejhle, po necelém roce už s králem chovali. Byla to dcerka, kterou pojmenovali Rozárka po královnině babičce.

Rozárka rostla jako z vody, už to nebylo nemluvňátko ani batole, už se učila první písmenka a jezdit na koni. Zanedlouho už tu nebyla ani ta hodná holčička, ale nezvladatelný, ale krásný pubertální jedinec. Naštěstí i to začalo kolem sedmnáctého roku věku ustupovat a v tu dobu král rozhodl, že je třeba princeznu provdat. Jenže o tom nechtěla Rozárka ani slyšet. "O tom se nediskutuje!" prohlásil tatínek král.

Rozárka se nakonec vdala za prince Jeronýma a zanedlouho povili svého prvního synka Kubíka.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement