Zkouška orchestru-Federico Fellini

12. december 2010 at 19:21 | BajuBaju |  Irrelevant spectator
"Dokud to neuslyším na vlastní uši, nemohu uvěřit, že tak neharmonické společenství lidí, kovu a dřeva splyne v jednu jedinou melodii. Harmonie vzniklá z chaosu a disonance mě odjakživa fascinovala ..." F.Fellini


Divadelní adaptace Zkoušky orchestru režiséra Felliniho v režii, překladu a úpravě Martina Stropnického. Hra, při které uvidíte skoro celé osazenstvo Divadla na Vinohradech. Hra, při které se smějete, dokud si neuvědomíte, jak jsou ty situace smutné. Komedie, která se, ani nevíte jak, transformuje v tragédii. To všechno a mnohem víc je zkouška orchestru.
Reportáž z jedné zkoušky orchestru v prostoru bývalé kaple...
Obsazení a další informace ZDE
Představení, na kterém jsem se ocitla skoro omylem, náhodou, vůbec jsem nevěděla, co mám čekat, ale rozhodně nelituji...

Seděli jsme v loži, což přidává ještě jeden aspekt celému divadlu, jen ještě nevím jaký... Každopádně, když jsme při děkovačce s kamarádkou obě měly pocit, jako by se na nás (čistě, jenom a přímo na nás) paní Adamovská podívala, bylo to něco...nezapomenutelného( i když to pravděpodobně bylo jen sladké zdání). Když se to stane v hledišti dole, tak je to něco jiného. Když se to stalo v loži, připadala jsem si jako jediná na světě.

Ale teď k představení. Úžasná a úžasně zpracovaná a zahraná "debatní" hra. Nebo tak jsem to alespoň vnímala já...Nešlo ani tak o to, jak scéna vypadá, nebo co se na ní "děje", pohybuje atp., ale o to, co se na ní říká. Každá postava měla svůj malý příběh a v tom si žila.A všichni si vzájemně do těch svých příběhů lezli. A pro diváka je podle mě téměř nemožné, aby sledoval všechny najednou, alespoň já jsem vždycky měla nějakého svého favorita a tomu jsem se věnovala o něco víc. Potřebovala bych to vidět ještě alespoň jednou, abych si některé věci urovnala a uvědomila. Určitě bych zjistila, kolik věcí jsem vůbec nespozorovala a možná by to zanechalo ještě hlubší dojem, než to zanechává doposud. I když i ten současný je víc než hluboko vrytý.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement