Můj báječný rozvod-Geraldine Aron

7. december 2010 at 21:18 | BajuBaju |  Irrelevant spectator
Všechny postavy vytváří Eliška Balzerová. Když Geraldine Aron navštívila premiéru ve Viole, nešetřila na adresu české protagonistky slovy chvály.

One-woman show Elišky Balzerové. Můj báječný rozvod je velice laskavá komedie, kterou irská autorka věnovala všem, kteří nikoli vlastní vinou zůstali sami.
Další informace zde.

wd

Angela Kennedyová Lipská si myslela, že vedla velmi spokojené manželství. Ovšem jen do té doby, než si manžel sbalil kufry a utekl za jinou, mladší. Tím končí její doposud hlavní životní role opečovávatelky a Angela se učí zase žít sama. K tomu se pojí soubor až absurdních předrozvodových, rozvodových a porozvodových scének, které vás nenechají klidným.


Někdo říká, že teprve v monodramatu se ukáže, jestli je herec opravdu umělec. Pokud ano, tak Eliška Balzerová je snad ještě něco víc. No, dokázat to, aby člověk neviděl jen jednu Elišku/Angelu, pokud chcete/, ale aby viděl a slyšel všechny ty další, to je um. Tohle je role šitá na míru. Pokud se nenecháte spoutat tím, že přeci vidíte jen jednu herečku, bude se vám dost možná zdát, že každou roli ztvárňuje někdo jiný, protože přece není možné, aby se jedna osoba tak transformovala.

"Zdálo se, že Bert je jako doma mezi celebritami. Prohlásil, že začne Císařským salátem, protože mu ho doporučil Elton. V Paříži. Řekl, že Claudinka a já máme stejnou barvu očí. Claudinka?...Claudia Schiffer(ová). Měl tenkrát perný den. Potkali se na Abbey Road, což mu připomnělo, že musí vrátit DVDčko, které si půjčil od Paula. Vyprávěl mi o klanech rockových fanynek, v nichž ženám nad 30 říkají babičky..."
 

Be the first one to judge this article.

Poll

Co bylo dříve?

Vejce
Slepice

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement