Smrt

1. march 2010 at 18:51 | BajuBaju |  Uncommon banalities
"Smrt je nutná. Smrt je potřebná. Smrt je snadná. Pro spořádanou mysl je smrt jen další velké dobrodružství. Smrt je jen začátek. Smrt je jistota." Ano, smrt je všelijaká a prolíná se skutečně vším. Vybrala jsem jen pár příkladů z literatury nebo filmu atp., ale rozhlédněte se, není vlastně smrt všude kolem nás?


Každý den umře spousta lidí, samozřejmě, spousta se jich i narodí. A co by vlastně byl život bez umírání? Jaké by to bylo, kdyby nikdy nikdo neumřel? A co když je něco na tom, že po smrti se člověk znovu narodí? Bez smrti by to nějak nefungovalo. Nebyla by to tu hrozná nuda? Člověk by mohl vše vidět, vše zažít a vážil by si toho pak? Dělalo by mu to radost? Vezměte si třeba miliardáře, tomu asi ty jeho miliardy a ani ty věci co si za ně koupí moc radost nedělají, myslím, že to bere jako samozřejmost. A tady by ten efekt byl stejný. Člověk by si, myslím, zvykl, že vídá to, co se třeba normálnímu smrtelníkovi nikdy nepoštěstí a on by to vídal často, mohl by vidět vše, nemusel by se ani tolik snažit nebo vybírat, vybírat určitě ne, času by bylo dost. A byl by to vůbec pořád člověk, kdyby žil stále a ani nemoc by ho neskolila? Kdyby žil beze strachu? To by už přeci ani lidská bytost nebyla. Přece je jednou z lidských přirozeností starat se o sebe, o své zdraví, strachovat se o život. A z té přízemní stránky věci...Kdyby lidé neumírali a jen se rodili, tak by to vedlo k čemu? K nárůstu populace, tím pádem nárůstu nezaměstnanosti, bídy, více lidí by bylo bez střechy nad hlavou, města by byla zaplněná atp. Nebylo by místo. A pak by se dělalo co? A proč se všichni tak bojí smrti? Říká se, že kdo se bojí smrti, už ztratil život. Nebo jsem také někde zaslechla úžasnou odpověď - někdo se umírajícího ptal "Bojíš se?" a ten jen odpověděl: "Ne, jsem zvědavý…co bude dál." Lidé se bojí asi proto, že si užívají a mají rádi život a bojí se bolesti, to je přece normální. Ale ne, bez umírání by to nešlo.Nakonec, pokud znáte, tak si připomeňte úžasnou černou komedii, odstrašující příklad věčného žití a prahnutí po něm, film Smrt jí sluší a žijící mrtvoly z Beverly Hills.

Smrt..."Je to něco jako jít spát po velice, velice dlouhém dni."
 

1 person judged this article.

Comments

1 Alexandra z Gryffin- Foxu, okřídlená liška Alexandra z Gryffin- Foxu, okřídlená liška | Web | 1. march 2010 at 19:45 | React

Musí se žít, musí se milovat, musí se umírat ;)))

2 BajuBaju BajuBaju | Web | 1. march 2010 at 20:11 | React

Lépe bych to neřekla ;).

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement